KUMLAMA VE EPOKSİ BOYAMADA KULLANILACAK ALANLAR

1: YAPI KUMLANMASI VE BOYANMASI

2: YAPISAL ÇELİGİN KUMLANMASI VE BOYANMASI

3: ZEMİN EPOKSİ BOYA İŞLERİ

İnşaat ve sanayi gurubunda olmakla beraber iç kısımlarının plastik saten yada Alkit esaslı yağlı boya ile boyanma işleridir. Yine boyama işleri Airless boya makinesi ile yapılırsa zamandan tasarruf ile sağlıklı bir işçilik çıkarabiliriz.

Yapısal çeliğin kumlanması genellikle duvar üzerine kurulan çatı yada uzay çatı tabir edilen çelik kısımlarının kumlanması ve boyanma işidir ki; Hem çelik üzerine yapılan kumlama işlemi SA 1.- 1.5 ölçülerinde uygun olacaktır. Ancak bu tür işlerde kumlamadan hemen sonra Shop pirimer astar atılması uygun olacaktır.

Sanayi tesisleri ve fabrikalar zeminlerinde kullanılmaya başlayan zemin epoksi Self Living yada Solventsiz Epoksi uygulamasıdır. Bunlar ayrı ayrı uyulamalar olup kullanılacak zemin ve kullanım amacı çok önemlidir.

Hastanelerde kullanılan Selfliving sağlığa zararı olmadığından ve yapı içerisindeki zeminin kayganlığının giderilmesi bakımından çokça kullanılmaktadır.

Solventsiz epoksi tipi uygulama ise;daha çok alışveriş merkezleri, Showroomlar ve Otoparkların iç kısımlarında kullanılan solventsiz epoksi daha uygun olup kullanım amaçları çok çeşitlidir.